Katalog virtuálních kurzů
Zvládání dilemat


Anotace

Sice se nestanete úplně jiným člověkem, přesto si budete moci uvědomit, jakými dilematy procházíte, a co s tím můžete dělat. Základním vodítkem pro takové rozhodování je dobro. Jenže to se lehce řekne, protože se potřebujeme ptát “pro koho”? Pro všechny? No to se nám to už zamotává. My to budeme v našem kurzu alespoň trochu rozmotávat.

Abychom, to to trochu rozmotali, potřebujeme si rozmotávat události, ve kterých jsme. I když jsme postaveni před hotovou věc, tak si nemusíme nechat vnutit vidění “buď - anebo” a když přeci jenom jsem v situaci, kdy se zdá, že nemůžu vůbec nic, tak mohu volit svůj postoj.

Při řešení si potřebujeme rozlišovat, co všechno nám vstupuje do řešení. Jsou to jednak ty nejrůznější náležitosti, které jsou předem, jako jsou hodnoty, principy, a které jsou “potom”, což jsou nejrůznější následky. DIlemata potřebujeme umět řešit tak, že zohledníme obojí. To si v našem kurzu budeme podrobněji rozebírat. Uvedeme si řadu dilemat, na kterých budeme modelovat řešení.

Na základě jednotlivých dilemat, které si v kurzu uvádíme, budeme formulovat postupy pro jejich zvládání. Co nejdříve, co pak, co nakonec. Uvedený postup je rozpracovatelný do těch nejrůznějších dilemat. Nejen do těch, které jsme si uvedli, ale také do vašich dilemat, k jejichž soupisu jste vyzváni.

 

 

Samozřejmě, že naše řešení dilematu nemusí dopadnout dobře. Proto si řekneme, jak pracovat s výčitkami svědomí, s vracením se k dilematu, rozlišíme si vinu a odpovědnost.

 

Neváhejte. Váhání při řešení dilematu způsobuje ztráty.

 

Cíle

Link ke sdílení

https://katalog.virtualnikurzy.cz/zvladani-dilemat
Čas: 58 minut
Autor: MotivP
Cena: 390 Kč